Нещодавно було затверджено новий порядок проведення вакцинації приватними лікарями, медичними клініками та кабінетами. Згідно йому лікарям-ФОП достатньо пройти процедуру ліцензування медичної діяльності та підписати договір з НСЗУ. Для приватних клінік, а також кабінетів порядок дій є таким самим.

Розподіл вакцин для ліцензованих медичних установ

Цей документ, передусім, має на меті затвердження нового принципу розподілу вакцин та інших необхідних для проведення щеплень матеріалів. Основними даними, які впливають на розподіл та графік постачань препаратів, є кількість медзакладів, що уклали договори про співпрацю із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), а також число пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, що працюють в даних медустановах. Також варто зауважити наступне: на процес постачання даних препаратів та допоміжних засобів можуть впливати перенесення термінів ввозу ліків до України, епідеміологічна ситуація, підвищена потреба окремих регіонів.

Ліцензування лікарської діяльності і право на вакцини

Постачання медпрепаратів забезпечується для всіх медичних закладів незалежно від їхнього типу власності. Право на їх отримання мають:

  • пологові будинки та неонатологічні центри (БЦЖ та препарат проти туберкульозу);

  • медичні клініки й фізичні особи — підприємці, які отримали відповідну ліцензію та уклали договір із НСЗУ про участь у програмі медичних гарантій.

Медзаклади та лікарі-ФОП надалі зобов’язані звітувати про отримання і використання наданих засобів.

Відкриття приватної клініки й звітність

Фізичні особи — підприємці та всі, хто цікавиться, як відкрити приватну клініку, що надаватиме послуги вакцинації, мають розуміти, що їм самостійно доведеться робити наступне:

  • визначати річну та квартальну потребу медичної клініки або кабінету у вакцинах за спеціальною формулою, яку можна знайти у документі, який було згадано вище;

  • подавати отримані цифри разом з їхнім обґрунтуванням до структурного підрозділу охорони здоров’я.

Таким чином, зміни у проведенні цього спектру послуг приватними медзакладами відкрили для них більше можливостей та перспектив для розширення аудиторії. Передусім це відбувається завдяки наявності широкого спектра послуг в галузі профілактичних щеплень, зокрема й тих, які можуть бути зроблені безкоштовно. У разі виникнення збоїв із постачанням медпрепаратів або при неправильному розрахунку їхньої необхідної кількості, приватні медзаклади можуть придбати вакцини самостійно і у цьому разі пропонувати послуги щеплення за кошти пацієнтів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here