Завдання офтальмолога – зрозуміти, з яким саме косоокістю він має справу і яку комбінацію методів лікування потрібно застосовувати. Для цього потрібно багато знань і велика клінічна практика. Наш дитячий офтальмолог Ірина Станіславівна Ковалевська з 2005 року працює в » Зірочка » на Суворовському і багато років лікує дитячу косоокість, від простих випадків до найскладніших. Тому ми радимо звернутися з цією проблемою саме до неї. Методи лікування косоокості у дітей
Лікування косоокості у дітей – непросте завдання. Часто офтальмологи спеціалізуються саме на косоокості, щоб правильно діагностувати його вид і вибрати потрібний метод лікування. Нижче ми опишемо деякі з цих методів. У нас тут найращі рішення.

Окуляри
Співдружня косоокість коригується окулярами, а також-у дітей-оклюзією, коли на здорове око на кілька місяців наклеюється пластир. При цьому постійно контролюється гострота зору на здоровому оці.
Апаратне лікування. Використовується апарат, який дратує сітківку світловими променями для підвищення гостроти зору. Пацієнт виконує спеціальні вправи з метою розвитку бінокулярного зору.

Ліки
Мета використання ліків-стимуляція роботи ока, посилення навантаження на нього. Ліки можуть розслабляти м’язи, притупляти зір, попереджати звуження зіниці.

Хірургічне лікування
За допомогою операції окоруховий м’яз можна посилити або послабити, домагаючись зменшення кута косоокості. Зазвичай операції використовуються при паралітичному косоокості. Операції бувають двох видів: при рецесії лікар переміщує м’яз назад або вперед, відповідно послаблюючи або посилюючи її дію. При резекції лікар видаляє частину м’яза, посилюючи її.

Це пластична операція, яка проводиться під місцевою анестезією і не вимагає довгої госпіталізації. Зазвичай пацієнт знаходиться в лікарні від декількох годин до однієї доби. Операцій може бути зроблено кілька, перерва між ними не повинен бути менше півроку. Навіть при вираженому косоокості операції рідко роблять дітям до 3-4 років. Операція завжди доповнюється іншими видами лікування. Хемоденервация
Якщо паралітична косоокість значно, а операція не показана (наприклад, дитині до 3 років або відразу після паралічу), проводиться хемоденервация. В окоруховий м’яз роблять ін’єкцію ботулотоксину (ботокса). Він розслабляє м’язи, спазм якої утримує зіниці в асиметричному положенні, і кут косоокості значно зменшується. Через якийсь час після хемоденервации може бути зроблена і операція.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here