Коли рогівка приймає форму еліпса замість покладеної в нормі рівною сфери, виникає розлад зору, яке називається астигматизмом. Сам по собі він не небезпечний. Головне вчасно його помітити і правильно лікувати, лечение астигматизма Киев.

Причини виникнення астигматизму різні і не до кінця зрозумілі вченим. Хвороба може бути як вродженою (частіше спадковою), так і бути наслідком деформації рогівки або кришталика, перенесених травм і операцій, наприклад, по видаленню катаракти. Часто вона йде в парі з іншими порушеннями рефракції — короткозорість (міопія) і далекозорістю (гіперметропія). Серед найпоширеніших причин виникнення також дистрофія рогівки (кератоконус). Іноді захворювання виникає раптово у абсолютно здорової дорослої людини. Але астигматизм може бути варіантом норми, якщо не перевищує 0.75 діоптрій.

Це порушення завдає досить серйозні незручності. У хворого складається спотворена картина навколишнього світу, оскільки йому буває складно правильно оцінити відстань до того чи іншого предмета. Він погано бачить і поблизу, і вдалину. Часто страждає від головних болів, у неї швидше втомлюються очі. Але це не все. Астигматизм може стати також причиною розвитку косоокості, провокувати розвиток міопії. У дітей він затримує формування зору.

Якщо Ви зверніться до офтальмолога на ранніх стадіях (особливо у разі кератоконуса), розвиток захворювання можна призупинити на довгі роки.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here